Program Olimpiada

Program Olimpiada

Ministerstwo Sportu i Turystyki przyznało środki na realizację dwóch projektów złożonych przez mieleckie starostwo. Będą one realizowane w ramach ministerialnego Programu Olimpia.

Zbliża się setna rocznica pierwszych występów reprezentacji Polski na olimpiadzie. Przypomnijmy, polska reprezentacja wystąpiła po raz pierwszy na letnich Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu w 1924.

W ramach uruchomionego z okazji tej okrągłej rocznicy Programu Olimpia jednostki samorządu terytorialnego mogły się ubiegać o środki na budowę przyszkolnych obiektów sportowych – nowego boiska wielofunkcyjnego z zadaszeniem lub samego zadaszenia boiska, które już istnieje. Można starać się o dofinansowanie 70 proc. poniesionych kosztów – maksymalnie 2,8 mln zł.

Pozytywną decyzję o akceptacji obu mieleckich projektów z zadowoleniem przyjął Stanisław Lonczak, Starosta Mielecki. -Staramy się, jak to tylko możliwe, realizować wszystkie tego typu przedsięwzięcia, w których istnieje szansa na dofinansowanie środkami zewnętrznymi – powiedział Starosta.
-Dziękuję Europosłowi Tomaszowi Porębie, wielkiemu orędownikowi inwestycji sportowych za wsparcie naszych wniosków. Podziękowania należą się też Ministrowi Sportu i Turystyki – Kamilowi Bortniczukowi za ujęcie naszych dwóch projektów na liście zadań do dofinansowania.

-Mamy doskonałych ludzi, którzy potrafią przygotować takie wnioski perfekcyjnie, dlatego przy tej okazji chciałbym i im złożyć moje podziękowania. Dziękuję również Dyrektorom obu szkół za ich cenny wkład w oba przedsięwzięcia i wszystkim tym, którzy przyczynili się do pozyskania tych środków.
Te inwestycje służyć będą przez lata lokalnej społeczności, tym bardziej uważam, że trud się opłacił – dodał Starosta

Celem Programu jest poprawa dostępu do nowoczesnej przyszkolnej infrastruktury sportowej. Ma on za zadanie realizację cywilizacyjnej konieczności poprawy dostępu do infrastruktury sportowej, w szczególności dzieciom. Jednocześnie umożliwi to sportowy rozwój młodzieży oraz aktywność fizyczną osób z pozostałych grup społecznych.

Zarząd Powiatu Mieleckiego złożył dwa wnioski.
Pierwszy to projekt pn. „Budowa hali sportowej o lekkiej konstrukcji przy Zespole Szkół Ekonomicznych w Mielcu
Kwota dofinansowania: 2 150 000,00 zł
Wkład własny Powiatu Mieleckiego: 921 431,00 zł
Całkowita wartość zadania: 3 071 431,00 zł
W ramach projektu zostanie wykonane boisko wielofunkcyjne o wymiarach pola gry 20m x 40m o nawierzchni poliuretanowej z zadaszeniem łukowym o konstrukcji metalowej z powłoką membranową. Hala będzie wyposażona w system grzewczy z wykorzystaniem istniejącej infrastruktury znajdującej się w budynku szkoły ZSE i instalację elektryczną oświetleniową. Projektowana hala będzie połączona funkcjonalnie z budynkiem szkoły poprzez łącznik o powierzchni około 70 m2, dzięki któremu użytkownicy hali będą mieli dostęp do zaplecza sanitarno-szatniowego. W obiekcie będzie zapewniona mobilna strzelnica laserowa (wirtualna) na 4 stanowiska strzeleckie, ponadto zostanie wyposażona w rozkładaną na płycie boiska wykładzinę ochronną oraz mobilną scenę.

Drugi projekt to „Budowa zadaszenia o stałej konstrukcji istniejącego boiska sportowego przy Zespole Szkół Technicznych w Mielcu
Kwota dofinansowania: 1 570 000,00 zł
Wkład własny Powiatu Mieleckiego: 672 858,00 zł
Całkowita wartość zadania: 2 242 858,00 zł

W ramach projektu zostanie wykonane zadaszenie łukowe o konstrukcji drewnianej z powłoką membranową istniejącego boiska wielofunkcyjnego o wymiarach pola gry 20m x 40m i nawierzchni poliuretanowej. Ponadto zostanie wybudowany łącznik pomiędzy pawilonem sportowym a boiskiem, który będzie również prowadził do zaplecza higieniczno – sanitarnego. Hala będzie wyposażona w system grzewczy z wykorzystaniem istniejącej infrastruktury znajdującej się w budynku szkoły ZST i instalację elektryczną oświetleniową. Ponadto zostanie wybudowana instalacja fotowoltaiczna o mocy pokrywającej zapotrzebowanie hali. Zostanie ona również wyposażona w strzelnicę laserową na 4 stanowiska.

Źródło: Urząd Miejski w Mielcu

Previous Powstaje nowa miejska droga na osiedlu cyranka
Next Siatkarki u Starosty

Może to Ci się spodoba

Katarzyna Zdziebło ze złotym medalem MP

Wśród osób wyróżnionych  przez Prezydenta Miasta Mielca oraz Starostę  Powiatu Mieleckiego za rok 2021  znalazła się  chodziarka klubu LKS Stal Mielec Katarzyna Zdziebło, która swoimi osiągnięciami mogłaby obdzielić niejednego sportowca.

E-sport przyciąga coraz więcej graczy i widzów

Mistrzostwa w grach komputerowych ogląda blisko 256 mln osób na całym świecie. Rynek wart jest obecnie 0,5 mld dol., a w 2019 roku ma sięgnąć 1,1 mld dol. – wynika z szacunków Newzoo.

Siatkarki u Starosty

Okolicznościowe spotkane z okazji awansu mieleckich siatkarek do Ekstraklasy – Tauron Ligi było sposobnością do podzielenia się wrażeniami z zakończonego obecnego sezonu. Były gratulacje z osiągniętego wyniku, były deklaracje kontynuowania

W sobotę 7 maja odbył się I Majowy Rajd Rowerowy „Po Zdrowie”

W sobotę 7 maja odbył się I Majowy Rajd Rowerowy ” Po zdrowie” z Fundacją Onkologiczną „Zwalcz go uśmiechem” Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem mieszkańców naszego miasta.  Na starcie rajdu stawiło

Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Prezydenta Miasta Mielca

Identycznymi wynikami 2:0 w setach zakończyły się finałowe mecze w Turnieju Tenisa Ziemnego o Puchar Prezydenta Miasta Mielca. Ponad dwudziestu zawodników podzielonych na dwie kategorie wiekowe rywalizowało przez kilka dnia

Regularne ćwiczenia w ciąży zmniejszają ryzyko cukrzycy ciążowej

Zdaniem ekspertów podczas ciąży nie trzeba rezygnować z gimnastyki, a jedynie ją skorygować i dopasować do danego trymestru. Dzięki odpowiednio dobranym ćwiczeniom, na przykład wzmacniającym mięśnie dna miednicy, znacznie poprawia się kondycja organizmu

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź