Powstaje nowa miejska droga na osiedlu cyranka

Powstaje nowa miejska droga na osiedlu cyranka

W ostatnich dniach ruszyły prace budowlane przy realizacji nowego połączenia drogowego od ul. Padykuły do al. Kwiatkowskiego (z włączeniem w al. Kwiatkowskiego w rejonie skrzyżowania z ul. Cyrankowską).

Droga będzie mieć szerokość 7 metrów szerokości,  jednostronny chodnik dla pieszych o szerokości 2 metrów, jednostronną ścieżkę rowerową o szerokości 2,5 m.

W ramach tej inwestycji zostanie przebudowany odcinek ulicy Padykuły, tak aby można było wydzielić dodatkowy pas ruchu dla pojazdów skręcających w nowobudowaną drogę.

Dodatkowo wykonane będzie oświetlenie LED, kanalizacja deszczowa i tzw. kanał technologiczny. Obecnie wykonywane są roboty ziemne, a także budowa uzbrojenia podziemnego. Termin zakończenia tej inwestycji to kwiecień 2024.

Połączenie ul. Padykuły z al.Kwiatkowskiego to jeden z elementów realizowanego od ubiegłego roku projektu współfinansowanego z Programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych – edycja I. Całkowita wartość projektu to kwota 22 447 500,00 zł, a dotacja z budżetu państwa wyniesie 10 782 500,00 zł.

Celem projektu jest budowa układu drogowego w rejonie osiedla Cyranka w Mielcu jako uzupełnienie inwestycji dotyczącej budowy odcinka (klasy G) drogi wojewódzkiej nr 984 od Rzędzianowic do ul. Sienkiewicza, z przeprawą mostową na rzece Wisłoce. W zakres planowanego do budowy układu drogowego oprócz budowy drogi łączącej al. Kwiatkowskiego z ul. Padykuły wchodzi budowa drogi gminnej – od nowobudowanego wiaduktu do skrzyżowania typu małe rondo w obrębie ulic Orlej, Sokoła i Wanatowicza oraz układ komunikacyjny obsługujący tereny przyległe.

Źródło: Urząd Miejski w Mielcu

Previous Nowo wybudowany wiadukt oficjalnie otwarty
Next Program Olimpiada

Może to Ci się spodoba

Trwa weryfikacja zgłoszonych projektów w Mieleckim Budżetem Obywatelskim 2022

Do poszczególnych wydziałów merytorycznych w Urzędzie Miejskim w Mielcu trafiło do oceny 12 projektów ogólnomiejskich i 22 projekty lokalne, które zgłosili mieszkańcy naszego miasta w nowej edycji Mieleckiego Budżetu Obywatelskiego.

3 proste kroki do zarabiania, łatwiejsze niż zamawianie Ubera

Nawet 80% polskiego społeczeństwa ma obawy, że w obliczu stale rosnącej inflacji, ich podstawowe wynagrodzenie nie wystarczy do życia na oczekiwanym poziomie. A co gdyby w 3 prostych krokach, bez

Policjanci szkolą żołnierzy 16 Batalionu Powietrznodesantowego w Krakowie

W okresie od kwietnia do października 2017 roku na wniosek Dowódcy 16 Batalionu Powietrznodesantowego za zgodą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie wyznaczeni instruktorzy Oddziału Prewencji Policji w Krakowie realizują blok

Policjanci zalecają ostrożność przy zakupach w sieci

Wraz z rozwojem techniki i powszechnym  dostępem do sieci  klienci coraz częściej robią zakupy  przez Internet. Jak wszyscy wiemy, wiąże się to z możliwością zakupów  bez konieczności wychodzenia z domu.

Porady Wydziału Prewencji KWP w Krakowie dotyczące bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji, porady dla rodziców

Rodzicu zadbaj o swoje dziecko podczas letnich wakacji – porady Wydziału Prewencji KWP w Krakowie. Bezpieczeństwo i zdrowie dziecka to podstawowe zadania, przed którymi stoimy jako rodzice. To właśnie my

Porozumienie Akademii Górniczo- Hutniczej i Komendy Miejskiej Policji w Krakowie

Rektor Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie prof. Tadeusz Słomka oraz Komendant Miejski Policji w Krakowie insp. Rafał Leśniak podpisali dzisiaj porozumienie w sprawie współdziałania w zakresie zapewnienia porządku i bezpieczeństwa na

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź